Kancelaria Prawna WSS Hećman & Kądziołka s.c. -
58 380 07 07 Google+

Kancelaria prawnicza - usługi

Stała obsługa

Oferujemy obsługę podmiotów gospodarczych, w tym m.in. obsługę szkód majątkowych warsztatom samochodowym, wypożyczalniom pojazdów, szkołom nauki jazdy, przedsiębiorstwom posiadającym floty pojazdów lub innym podmiotom, u których występują szkody masowe.

Szkody komunikacyjne

Likwidacja szkody za zniszczony pojazd, koszty wynajmu pojazdu zastępczego, holowania, przestoju itp. Również w stosunku do zdarzeń, które miały miejsce zagranicą, a których sprawcą jest osoba ubezpieczona w innym kraju niż Polska bądź gdy sprawca pozostaje nieznany. Roszczeń może być od jednego do nawet kilkunastu – nasi prawnicy przeprowadzą dokładny wywiad i określą jakie roszczenia są możliwe do podniesienia.

Szkody osobowe

Odszkodowanie i zadośćuczynienia dla poszkodowanych pasażerów i kierowców, pieszych i rowerzystów. Urazy ciała związane z oblodzeniem czy złym stanem nawierzchni np. chodnika, korytarza w bloku, bądź śliskiej nawierzchni w sklepie lub urzędzie, a także odszkodowania z tytułu wypadków przy pracy rolniczej czy zadośćuczynienie po śmierci osób bliskich w wyniku wypadku. Roszczeń może być od kilku do nawet kilkunastu (od odszkodowania, przez zwrot kosztów leczenia po rentą okresową lub dożywotnią, wypłacaną od ubezpieczyciela, włącznie) – nasi prawnicy przeprowadzą dokładny wywiad i określą jakie roszczenia są możliwe do podniesienia.

Szkody majątkowe

Odszkodowania za zalanie/spłonięcie lokalu lub znajdujących się w nim ruchomości. Kradzież ubezpieczonego mienia. Szkody AC, ubezpieczenia komórek, komputerów i innego sprzętu RTV /AGD

Sprzeciw od nakazu zapłaty

Nakaz zapłaty to orzeczenie sądowe wydawane na bez udziału stron i wyłącznie na podstawie treści pozwu oraz załączonych do niego dokumentów. Ta forma windykacji długów jest szczególnie często wykorzystywana przez firmy skupujące długi. Jednak  zdarza się, że nawet przy niskich kwotach nakaz zapłaty który został wydany, upada następnie w zwykłym postępowaniu cywilnym z uwagi na przedawnienie roszczenia lub inne formalne uchybienia powodując skuteczne uwolnienie się od obowiązku zapłaty. W tym celu w pierwszej kolejności należy wnieść do sądu  pisemny sprzeciw od nakazu zapłaty w terminie 14 dni od dnia doręczenia tego nakazu. Na tym etapie niezmiernie ważne jest podniesienie właściwych zarzutów w czym profesjonalnie doradzimy i przeprowadzimy przez gąszcz przepisów proceduralnych.

Natychmiastowa dopłata do odszkodowania

Otrzymałeś odszkodowanie za uszkodzony pojazd i uważasz, że jest zaniżone. Prześlij do nas kosztorys. Nasi rzeczoznawcy przeanalizują kalkulację i przypadku pozytywnej weryfikacji, zaproponujemy Ci dopłatę. Szybko, wygodnie i bez ryzyka. Za to z czystym zyskiem - podpisujemy umowę i przekazujemy poszkodowanemu dodatkową kwotę. Następnie wszelkie formalności z zakładem ubezpieczeń załatwiamy bez udziału poszkodowanego. Nie traci ona także uzyskanego już wcześniej odszkodowania.

Windykacja długów

Oferujemy pełny zakres usług w dochodzeniu zapłaty należności pieniężnych  zarówno firmom jak i osobom fizycznym na etapie sądowym, pozasądowym oraz w postępowaniu egzekucyjnym. W ramach usługi bezpłatnie oceniamy ryzyko oraz koszty postępowania. Zleć sprawę i z nasza pomocą odzyskaj szybko swoje pieniądze.

Błąd medyczny

Błąd lekarski, błąd w sztuce lekarskiej czyli nieumyślne działanie, zaniedbanie lub zaniechanie lekarza, lekarza dentysty, pielęgniarki, położnej lub osoby wykonującej inny zawód medyczny powodujące szkodę pacjenta. Skutecznie pomożemy dochodzić odszkodowania, zadośćuczynienia czy renty.